wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo czereśnie1 kwiaty lato ilovezaluski kwiaty żurawie kaczki załuski
 
 
 
 
 
 
Przypominamy, że wybory do Izb Rolniczych odbędą się 28 lipca 2019 r. Okręgowa Komisja Wyborcza w Załuskach przyjmuje zgłoszenia kandydatów do Izby od 18.06 do 05.07.2019 r. w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 2
Od 1 lipca program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Dzięki tym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, czyli ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej dzieci niż było do tej pory.
W związku z falą upałów od dnia 12.06.2019 r. do odwołania Urząd Gminy i Biblioteka w Załuskach pracują od godz. 7:00 do godz. 15:00.
Wójt Gminy Załuski przekazuje do wiadomości jak przygotować się na upał, jak przetrwać upały, w tym jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk
o ograniczanie poboru wody z wodociągów gminnych.
W związku z falą upałów, informujemy, że szkoły na terenie gminy Załuski do wtorku tj. 18.06.2019 r. będą miały skrócone lekcje. Autobusy będą rozwozić uczniów 1,5 godziny wcześniej.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Biegu Charytatywnym dla Patryka, który odbędzie się 16.06.2019 r. przy szkole w Szczytnie. Początek o godz. 11:00
Radni Rady Gminy Załuski pozytywnie ocenili pracę wójta Kamila Koprowskiego, przyjmując uchwałę o udzielenie mu absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Decyzja ta pokazuje zaufanie do działań podejmowanych przez Wójta i Urzędu Gminy, którym kieruje.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski pragnąc wyróżnić osoby, organizacje lub instytucje, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą Gminie Załuski i jej mieszkańcom organizuje konkurs pod nazwą "Złota Truskawka".
W środę 5 czerwca 2019 r.na terenie boiska sportowego w Karolinowie odbył się organizowany po raz pierwszy Gminny Dzień Sportu dla dzieci i młodzieży ze szkół na terenie Gminy Załuski.
Dokumenty dotyczące wyborów
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski w dniu dzisiejszym tj. 5 czerwca 2019 roku podpisał umowę na realizację inwestycji pn. "Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Załuski" polegającej na przebudowie drogi w miejscowości Naborowo (Nr drogi gminnej 301216W)
Zapraszamy na Festiwal Truskawki - Załuski 2019
Ze smutkiem informujemy, że w dniu 4 czerwca 2019 r. w wieku 63 lat zmarł pan Longin Orzechowski - wieloletni sołtys wsi Smulska, druh OSP i działacz na rzecz rozwoju gminy Załuski.
Uwaga - zaplanowany na czwartek 6 czerwca 2019 r. dyżur prawnika udzielającego w Urzędzie Gminy Załuski bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców nie odbędzie się. Termin następnego dyżuru to czwartek 13.06.2019 r.
Informujemy, że w maju 2019 r. rozpoczęły się szkolenia z projektu UE realizowanego przez Gminę Załuski pn. "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego"
Wszystkim Dzieciom w dniu Ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia, spełnienia marzeń, uśmiechu i beztroskiej zabawy.
Spotkanie z Panem Poetą
W piątek, 24 maja 2019 r. szkoła podstawowa w Stróżewie obchodziła Dzień Patrona.
Miło jest nam poinformować, że wniosek w sprawie dofinansowania zadania pn.: „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu z terenu Gminy Załuski” został rozpatrzony na posiedzeniu zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pozytywnie.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Załuskach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.
Biblioteka w Załuskach zakupiła nowe książki – dla starszych, młodszych i najmłodszych. W najnowszej ofercie znalazły się pozycje autorstwa m.in. Remigiusza Mroza, Wojciecha Chmielarza, Magdaleny Witkiewicz, Witolda Gombrowicza, Katarzyny Puzyńskiej, oraz wiele kolejnych części serii.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski informuje, że w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 - „Aktywna tablica” Gmina Załuski pozyskała kwotę 42000 zł.
W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi I Turniej Siatkówki Plażowej w dniu 19 maja 2019 r. nie odbędzie się. Zapraszamy chętnych do udziału i zapisów na dzień 2 czerwca 2019 r.
Zarząd Województwa Mazowieckiego zwiększył kwotę dotacji dla konkursu o dofinansowanie wymiany pieców. Dzięki tej decyzji Gmina Załuski otrzymała środki finansowe na realizację projektu pn. „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w Gminie Załuski poprzez wymianę urządzeń grzewczych”
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia „Regulaminu dofinansowania do zabiegów sterylizacji lub kastracji psów i kotów na terenie gminy Załuski w 2019 roku
Plany sytuacyjne rozbudowy drogi nr 7 w wersji elektronicznej.
Gmina Załuski startuje z mobilną informacją społeczną – My Local News
Łagodna suczka szuka nowego domu. Znajduje się ona w miejscowości Zdunowo - tel. 723 739 254
Komisarza Wyborczego w Ciechanowie z dnia 26 kwietnia 2019 r.
dotyczy usuwania odpadów innych niż komunalne.
Wybory odbędą się 28 lipca 2019 roku
Lokalna Grupa Działania–Przyjazne Mazowsze informuje o możliwości składania wniosków w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w zakresie:
Decyzja Marszałka Województwa Mazowieckiego z dnia 10.04.2019 r. dotycząca dokumentacji hydrogeologicznej.
H.M. TRANS informuje, że zawieszone zostały następujące kursy autobusowe:
Dotyczy wypełnienia ankiety dla właścicieli nieruchomości z terenu gminy Załuski w celu utworzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski informuje, że pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Płońsku pełni dyżur w Urzędzie Gminy Załuski od godz. 9 do 12 w każdy poniedziałek, środę i piątek.
PGK w Płońsku informuje, że w 2019 r. zmieniły się ceny wywozu nieczystości z terenu gminy Załuski. Zamieszczamy również wykaz podmiotów na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z terenu gminy Załuski.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski informuje, że od 4 lutego 2019 r. (tj. poniedziałek) w Urzędzie Gminy Załuski zostanie otwarty Punkt Konsultacyjny dotyczący rządowego Programu "Czyste Powietrze".
Wójt Gminy Załuski informuje, że w dniu 1 stycznia 2019 roku weszła w życie zmiana w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 roku o Karcie dużej Rodziny (Dz. U. Z 2017 r. poz. 1832 z późń. zm.)
Zapraszamy mieszkańców w każdy czwartek w godz. 16:00 - 17:30 do Urzędu Gminy Załuski do pokoju nr 21, I piętro.
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski informuje o możliwości wynajmu sal gimnastycznych w szkołach i obiektów sportowych na terenie gminy Załuski
dotyczy odbierania odpadów komunalnych
dotyczy odbierania przeterminowanych leków
Informacja dla osób, które otrzymały sms-y od firmy P.W. "Budmet" o przeglądzie kotłów grzewczych na biomasę.
Ze względu na skargi użytkowników dróg, apelujemy do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg gminnych i powiatowych na terenie Gminy Załuski, o prowadzenie prac polowych w taki sposób, aby nie niszczyć istniejących nawierzchni dróg i pasów drogowych, a także zlokalizowanych tam często znaków drogowych. Takie przypadki, niestety, zdarzają się bardzo często.
Informujemy, że istnieje nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych obowiązujący od kwietnia br. do października 2019 roku. Usługi świadczyć będzie, tak jak dotychczas, PGK w Płońsku.
Aktualna taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę obowiązująca na terenie gm. Załuski, świadczonego przez Zakład Usług Wodnych dla Potrzeb Rolnictwa na okres od 1 czerwca 2018 roku do 31 maja 2021 roku.
WNIOSEK, OŚWIADCZENIA ORAZ INFORMACJA
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

w czwartki od 7:45 do 18:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 14.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest w dni robocze w godzinach 7:45 - 15:45. W czwartki urząd czynny do godz. 18:00|Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pok nr 21, I piętro.|Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski z programów 300+ oraz 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 106|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|