wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
FT2014 Rajd2015 Slideshow-img sp kamienica kościół pałac Zdunowo rajd Slide stróżewo 2016 żurawie kaczki
 
 
 
 
 
 
Z okazji Majowych Świąt uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kroczewie przygotowali uroczystą akademię. W programie przypomniano najważniejsze wydarzenia historyczne sprzed kilkuset lat. W krótkim spektaklu przywołano także sylwetki twórców Konstytucji 3 Maja. Występy aktorskie uświetnił tradycyjnie szkolny chór.
Na prośbę władz samorządowych gm. Joniec publikujemy obwieszczenie w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Joniec. Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie sie z tym dokumentem.
15 maja 2017 roku upływa termin na złożenie wniosków o przyznanie płatności na rok 2017.
W związku z wystąpieniem w dniach 16 -21 kwietnia 2017 r. na terenie województwa mazowieckiego przymrozków wiosennych, informujemy rolników z terenu naszej gminy o możliwości składania wniosków o oszacowanie strat powstałych w uprawach rolnych i sadach.
Maria Irena Woźniak, na co dzień posługująca się tym drugim imieniem, mieszkanka Domu Seniora „Anna” w Smulskach (gm. Załuski) świętowała w miniony wtorek, 25 kwietnia swoje setne urodziny. Jest jedną z 60. pensjonariuszy i jednocześnie pierwszą, która ten wyjątkowy jubileusz obchodziła w tej nowoczesnej placówce.
Osoby zainteresowane podniesieniem, uzupełnieniem i formalnym potwierdzeniem swoich kwalifikacji i tym samym pragnących zwiększyć swoje szanse na podjęcie lub zmianę zatrudnienia, powinny zapoznać się z zamieszczonymi informacjami.
Wójt gm. Załuski po raz pierwszy w tym roku wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do grona Ambasadorów miłości 24 kwietnia 2017 r. dołączyły cztery kolejne pary, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat.
Na plantacjach rzepaku ozimego pojawiły się chrząszcze słodyszka rzepakowego. Decyzję o sposobie i terminie zwalczania słodyszka rzepakowego na rzepaku ozimym należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji na plantacji.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „MEM Mazowieckie e-Możliwości – Szkolenia Zwiększające Kompetencje Cyfrowe” realizowanym przez „PERSONA” Ośrodek Szkoleniowo-Doradczy.
Przyjazny i sympatyczny kundelek przybłąkał się w okresie świątecznym do jednej z posesji w Złotopolicach. Jego tymczasowi opiekunowie poszukują właścicieli, którym piesek być może zaginął. Tel. kontaktowy 694 279 969
Złotopolice , Koryciska i Wojny były sołectwami, w których wójt gminy Załuski Romuald Woźniak spotkał się w poniedziałek, 10 kwietnia z mieszkańcami, w ramach pracy w terenie i na prośbę radnych z tych miejscowości.
Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Gminy Załuski. Dyżury prawnika w punkcie informacji turystycznej, zlokalizowanym w budynku gminnym Załuski 77- I piętro.
Miło nam poinformować, że Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak znajduje się w składzie Rady Konsultacyjnej ds. Programów i Treści Nauczania Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 6 kwietnia można wypuszczać ptactwo hodowlane. Minister Rolnictwa uchylił rozporządzenie z 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Dokument uchyla nakaz odosobnienia drobiu lub innych ptaków w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach w gospodarstwie, ale…
Dla naszej Gminy został opracowany projekt Diagnozy stanu będącej częścią „Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski”. Zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
W związku z opracowaniem DIAGNOZY STANU do „Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski” mam przyjemność poinformować, że 11 i 12 kwietnia 2017 r. przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące wyznaczenia obszaru rewitalizacji gminy.
Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.
Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu prowadzi procedurę rekrutacji kandydatów do służby w Policji na terenie województwa mazowieckiego.
W środę, 29 marca odbyła się 37. w tej kadencji sesja Rady Gminy Załuski. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.
Mieszkaniec naszej gminy, uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej w Szczytnie potrzebuje naszej pomocy. Chłopiec zmaga się z nowotworem kości.
Wycięcie drzewa na własnej posesji od 1 stycznia 2017 r. jest o wiele prostsze. Prywatni właściciele nieruchomości mogą robić to bez zezwolenia. Jest jednak warunek - usunięcie drzew, czy krzewów nie może być związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ale wszystko to jeszcze nie oznacza, że wycinka, to kompletna samowolka i nikogo o nic nie trzeba pytać, tylko „ciąć”!
Od 1 stycznia 2017 r. właściciele prywatnych posesji mogą bez zezwolenia wyciąć drzewa lub krzewy, jeżeli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Zmianie uległy również opłaty za zgodę na wycinkę.
Od 1 marca 2017 roku można zapisywać dzieci 3, 4, 5 -letnie do oddziału przedszkolnego w ZSO w Szczytnie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Szkoła Podstawowa im. J. Wieczorska w Szczytnie ogłasza nabór do klas sportowych - czwartej i szóstej o specjalności: PIŁKA SIATKOWA I UNIHOKEJ.
Nasza Gmina przystąpiła do opracowania „Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski”. Tylko gminy, które będą posiadały programy rewitalizacji, będą mogły skorzystać ze środków unijnych w perspektywie finansowej 2014-2020. Chcemy poznać Państwa opinie, które powinny zostać uwzględnione w dokumencie. Zwracam się więc z uprzejmą prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety. Państwa opinie są dla mnie ważne, dlatego z góry dziękuję za poświęcony czas - Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak
Pragniemy zaapelować do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg gminnych, czy też powiatowych na terenie Gminy Załuski, o prowadzenie prac polowych w taki sposób, aby nie niszczyć istniejących nawierzchni dróg i nie zaorywać pasów drogowych. Takie przypadki, niestety, się zdarzają i będziemy ostro interweniować, by do nich nie dochodziło.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku przekazuje kilka istotnych informacji dla rolników i plantatorów. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Wójt Gminy Załuski ogłasza VII edycję konkursu pn. „Najaktywniejszy Czytelnik Biblioteki”. Celem konkursu jest zainteresowanie literaturą i dobrą lekturą oraz zachęcenie do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej usług.
Osoby powyżej 25 roku życia, posiadające niskie kwalifikacje zawodowe a pragnące to zmienić, mogą skorzystać z nowego projektu współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Nowe umiejętności – nowe perspektywy”.
Dyrekcja Przedszkola w Kroczewie informuje, że rozpoczęły się zapisy dzieci na rok szkolny 2017 / 2018. Zainteresowanych rodziców prosi się o pobieranie KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA z w/w placówki w dni powszednie w godz. 7:30 – 16:30. Zapisy trwać będą do 31 marca 2017 roku.
Dwie kluczowe inwestycje prowadzone przez gminę Załuski, czyli budowa Stacji Uzdatniania Wody w Szczytnie i budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kamienicy wkroczyły w fazę intensywnej realizacji.
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił częściowo decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 29 lutego 2016 roku o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Płońsk- Czosnów, według wariantu I przebiegu drogi z wariantem 2 przebudowy mostu przez Wisłę.
Gmina Załuski uzyskała dofinansowanie na opracowanie "Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski" w ramach konkursu dotacji na działania wpierające gminy w zakresie przygotowania programów rewitalizacji na terenie województwa mazowieckiego.
Jak już informowaliśmy, w terminie13-15 stycznia br. w Kroczewie i Załuskach przeprowadzono konsultacje społeczne w sprawie uporządkowaniu numerów ewidencyjnych nieruchomości oraz możliwości wprowadzenia urzędowych nazw ulic.
28-29 grudnia przyjechało do nas wyposażenie, sprzęt multimedialny oraz materiały dydaktyczne dla szkół z terenu Gminy Załuski, biorących udział w projekcie edukacyjnym „Lepsza szkoła – lepsze perspektywy”.
Przyzwyczailiśmy się, że nasze dane znajdują się w bazach i systemach prowadzonych przez administrację i różne instytucje. Wszystko można znaleźć w sieci lub sprawdzić w wygodnej aplikacji.
W okresie od 1.04.2011 do 30.04.2014 roku realizowany był przez Gminę Załuski projekt sfinansowany w 100% przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach projektu Gmina Załuski zapewnia darmowy dostępu do Internetu dla 100 gospodarstw domowych.
Od 1 września br. Gmina Załuski realizuje projekt pn. „Lepsza szkoła- lepsze perspektywy”, obejmujący wsparciem łącznie 466. uczniów i uczennic wszystkich szkół z terenu gminy. Projekt potrwa do końca czerwca 2017 roku i współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.
WNIOSEK ORAZ INFORMACJA
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

 
 
 
 
Nr telefonów centrali głównej:

+48 23 66 19 013
+48 23 66 19 120
+48 23 66 19 107

+48 23 66 19 146
+48 23 66 19 096
+48 23 66 19 289

 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Informujemy Państwa, że od 1 kwietnia 2016 r. można składać wnioski z programu 500+ w pokoju nr 8 w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 108|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od pon. do piąt. w godz. 10:00 - 18:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski|Urząd Gminy Załuski informuje o zmianie rachunku bankowego, na który należy wpłacać zobowiązania pieniężne z tytułu podatków: Bank Spółdzielczy w Załuskach Nr 60 8241 0009 2001 0000 0390 0023|Informujemy o możliwości podłączenia do Internetu szerokopasmowego w Gminie Załuski. Więcej informacji Firma RAXEL nr tel. 515 246 836|