wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
FT2014 Rajd2015 Slideshow-img sp kamienica kościół pałac Zdunowo Slide stróżewo 2016 żurawie kaczki
 
 
 
 
 
 
Śmierć Zbigniewa Wodeckiego wywołała poruszenie wśród jego fanów i sympatyków, których przez 40 lat działalności zdobył masę, łącząc pokolenia i niszcząc wszelkie granice.
Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Gminy Załuski. Dyżury prawnika w punkcie informacji turystycznej, zlokalizowanym w budynku gminnym Załuski 77- I piętro.
Instytut Ogrodnictwa 8 czerwca br. organizuje XX Dzień Otwartych Drzwi w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach W załączeniu program oraz baner informujący o wydarzeniu. Więcej informacji na stronie internetowej Instytutu Ogrodnictwa (www.inhort.pl).
Krajowa Izba Gospodarcza rozpoczęła realizację projektu "Mazowiecka akademia SOCIAL MEDIA" skierowanego do kobiet biernych zawodowo (nie pracujących oraz bez rejestracji w urzędzie pracy jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy) z województwa mazowieckiego. W załączeniu informacja o projekcie.
Publikujemy oficjalne podziękowania dla samorządu lokalnego gm. Załuski, które wpłynęły na ręce wójta Romualda Woźniaka i przewodniczącego rady gminy Edwarda Aleksandrowskiego od Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku za pomoc finansową na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla szpitala powiatowego.
Wszyscy, którym los chorego chłopca, ucznia ZSO w Szczytnie nie jest obojętny będą się bawić i pomagać. Ty też możesz…
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Płońsku informuje o o zagrożeniach upraw wiśni i śliwy.
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kroczewie, w ramach międzynarodowego projektu „NEXT STEP” goszczą dwie azjatyckie studentki – wolontariuszki Nicole Chua z Singapuru i Ming Li z Kanady.
Rusza XVI edycja Programu Stypendiów Pomostowych, w której od początku aktywnie uczestniczy Agencja Nieruchomości Rolnych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na I rok studiów. Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy.
Na podstawie art. 19 ust. 2 i art. 20 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 roku, poz. 446 z poźn. zm.) zwołuję XXXVIII sesję Rady Gminy Załuski w tzw. trybie nadzwyczajnym, na wniosek Wójta Gminy Załuski. Posiedzenie odbędzie się 19 maja 2017 roku o godz. 8.15 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.
Nie 15 lecz 31 maja 2017 roku upływa termin na złożenie wniosków o przyznanie płatności na rok 2017.Termin ten został zmieniony decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.
Rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich społeczności lokalnych w powiecie płońskim poprzez realizację wspólnych projektów popularyzujących aktywne i twórcze formy spędzania czasu wolnego, to cel nowego projektu pn.„Wspólna sprawa”, do wzięcia udziału w którym zaprasza LGD Przyjazne Mazowsze.
W związku z wystąpieniem na terenie województwa mazowieckiego przymrozków wiosennych, informujemy rolników z terenu naszej gminy o możliwości składania wniosków o oszacowanie strat powstałych w uprawach rolnych i sadach.
Nie tylko przymrozki, czy może raczej prawdziwy powrót zimy, który miał miejsce w ostatnich dniach szkodzi plantacjom truskawek. Jak informuje bowiem Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Płońsku, plantacjom truskawki zagrażają też kwieciak malinowiec i szara pleśń. Oto komunikaty, z którymi powinni zapoznać się wszyscy plantatorzy owoców miękkich.
Zdrowa i pożyteczna rywalizacja o tytuł gminnego mistrza polskiej ortografii pn. ,,O PIÓRO WÓJTA GMINY ZAŁUSKI”, to już swoista tradycja w Szkole Podstawowej w Kroczewie.Kolejna odsłona zmagań z zawiłościami polskiej pisowni miała miejsce w środę, 10 maja br.
Poczta Polska poszukuje chętnych, którzy w ramach własnej działalności gospodarczej poprowadzą Agencję Pocztową. Poczta zapewnia: specjalistyczny sprzęt, szkolenie, stałe wynagrodzenie, a przy wyższych obrotach - atrakcyjną prowizję! Wymagana jest zarejestrowana działalność gospodarcza, dysponowanie prawem do lokalu. Istnieje możliwość uruchomienia agencji w miejscu obecnie prowadzonej działalności handlowo-usługowej. Więcej informacji: tel. 22-557-96-75 e-mail: Agnieszka.Sawczuk@poczta-polska.pl
W związku z występowaniem ASF (afrykański pomór świń) Inspekcja Weterynaryjna w Płońsku przekazuje kolejny komunikat.
Strażacy już od lat wygrywają wszelkie rankingi związane z badaniami dotyczącymi zaufania społecznego, bijąc w nich na głowę np. księży, policjantów czy sędziów. Każdego roku 4 maja strażacy obchodzą swoje święto i z tej okazji składamy im najserdeczniejsze życzenia, choć oficjalne, gminne obchody odbyły się w środę, 3 maja.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „MEM Mazowieckie e-Możliwości – Szkolenia Zwiększające Kompetencje Cyfrowe” realizowanym przez „PERSONA” Ośrodek Szkoleniowo-Doradczy.
Złotopolice , Koryciska i Wojny były sołectwami, w których wójt gminy Załuski Romuald Woźniak spotkał się w poniedziałek, 10 kwietnia z mieszkańcami, w ramach pracy w terenie i na prośbę radnych z tych miejscowości.
Dla naszej Gminy został opracowany projekt Diagnozy stanu będącej częścią „Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski”. Zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020 ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
W związku z opracowaniem DIAGNOZY STANU do „Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski” mam przyjemność poinformować, że 11 i 12 kwietnia 2017 r. przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące wyznaczenia obszaru rewitalizacji gminy.
Wycięcie drzewa na własnej posesji od 1 stycznia 2017 r. jest o wiele prostsze. Prywatni właściciele nieruchomości mogą robić to bez zezwolenia. Jest jednak warunek - usunięcie drzew, czy krzewów nie może być związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ale wszystko to jeszcze nie oznacza, że wycinka, to kompletna samowolka i nikogo o nic nie trzeba pytać, tylko „ciąć”!
Od 1 stycznia 2017 r. właściciele prywatnych posesji mogą bez zezwolenia wyciąć drzewa lub krzewy, jeżeli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Zmianie uległy również opłaty za zgodę na wycinkę.
Nasza Gmina przystąpiła do opracowania „Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski”. Tylko gminy, które będą posiadały programy rewitalizacji, będą mogły skorzystać ze środków unijnych w perspektywie finansowej 2014-2020. Chcemy poznać Państwa opinie, które powinny zostać uwzględnione w dokumencie. Zwracam się więc z uprzejmą prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety. Państwa opinie są dla mnie ważne, dlatego z góry dziękuję za poświęcony czas - Wójt Gminy Załuski Romuald Woźniak
Pragniemy zaapelować do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg gminnych, czy też powiatowych na terenie Gminy Załuski, o prowadzenie prac polowych w taki sposób, aby nie niszczyć istniejących nawierzchni dróg i nie zaorywać pasów drogowych. Takie przypadki, niestety, się zdarzają i będziemy ostro interweniować, by do nich nie dochodziło.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku przekazuje kilka istotnych informacji dla rolników i plantatorów. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Osoby powyżej 25 roku życia, posiadające niskie kwalifikacje zawodowe a pragnące to zmienić, mogą skorzystać z nowego projektu współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Nowe umiejętności – nowe perspektywy”.
Dwie kluczowe inwestycje prowadzone przez gminę Załuski, czyli budowa Stacji Uzdatniania Wody w Szczytnie i budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kamienicy wkroczyły w fazę intensywnej realizacji.
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił częściowo decyzję Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 29 lutego 2016 roku o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Płońsk- Czosnów, według wariantu I przebiegu drogi z wariantem 2 przebudowy mostu przez Wisłę.
Gmina Załuski uzyskała dofinansowanie na opracowanie "Programu rewitalizacji dla Gminy Załuski" w ramach konkursu dotacji na działania wpierające gminy w zakresie przygotowania programów rewitalizacji na terenie województwa mazowieckiego.
Jak już informowaliśmy, w terminie13-15 stycznia br. w Kroczewie i Załuskach przeprowadzono konsultacje społeczne w sprawie uporządkowaniu numerów ewidencyjnych nieruchomości oraz możliwości wprowadzenia urzędowych nazw ulic.
28-29 grudnia przyjechało do nas wyposażenie, sprzęt multimedialny oraz materiały dydaktyczne dla szkół z terenu Gminy Załuski, biorących udział w projekcie edukacyjnym „Lepsza szkoła – lepsze perspektywy”.
Przyzwyczailiśmy się, że nasze dane znajdują się w bazach i systemach prowadzonych przez administrację i różne instytucje. Wszystko można znaleźć w sieci lub sprawdzić w wygodnej aplikacji.
W okresie od 1.04.2011 do 30.04.2014 roku realizowany był przez Gminę Załuski projekt sfinansowany w 100% przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach projektu Gmina Załuski zapewnia darmowy dostępu do Internetu dla 100 gospodarstw domowych.
Od 1 września br. Gmina Załuski realizuje projekt pn. „Lepsza szkoła- lepsze perspektywy”, obejmujący wsparciem łącznie 466. uczniów i uczennic wszystkich szkół z terenu gminy. Projekt potrwa do końca czerwca 2017 roku i współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.
WNIOSEK ORAZ INFORMACJA
 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

 
 
 
 
Nr telefonów centrali głównej:

+48 23 66 19 013
+48 23 66 19 120
+48 23 66 19 107

+48 23 66 19 146
+48 23 66 19 096
+48 23 66 19 289

 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Informujemy Państwa, że od 1 kwietnia 2016 r. można składać wnioski z programu 500+ w pokoju nr 8 w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 108|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od pon. do piąt. w godz. 10:00 - 18:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski|Urząd Gminy Załuski informuje o zmianie rachunku bankowego, na który należy wpłacać zobowiązania pieniężne z tytułu podatków: Bank Spółdzielczy w Załuskach Nr 60 8241 0009 2001 0000 0390 0023|Informujemy o możliwości podłączenia do Internetu szerokopasmowego w Gminie Załuski. Więcej informacji Firma RAXEL nr tel. 515 246 836|