wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo ilovezaluski załuski sikorka zima2018 zima2
 
 
 
 

Drukuj ,,Dziko kocham bezpieczeństwo’’

2016-02-18 09:15:12

Informujemy, że w ZSO Nr 1 w Kroczewie zrealizowany został projekt edukacyjny ,,Dziko kocham bezpieczeństwo’’.

 
 
 
 

Uczestnikami projektu było 122 uczniów szkoły podstawowej klas 0-VI oraz 8 uczniów klasy II publicznego gimnazjum.

Celem projektu było wykształcenie młodych ambasadorów bezpieczeństwa, których zadaniem jest przekazywanie dzieciom wiedzy i umiejętności zachowywania się w różnych dziedzinach życia, przekazanie podstaw wiedzy o ekologii oraz zdrowym i aktywnym trybie życia.

W realizację projektu zaangażowani byli opiekunowie: Ewa Czwarna, Urszula Drzewaszewska i Dariusz Biesalski, a także Przedstawicielka Firmy UL International Polska Sp. z o.o. p. Beata Staniszewska, mieszkanka Załusk.

Przeszkoleni przez przedstawiciela firmy UL uczniowie gimnazjum w ścisłej współpracy z opiekunami programu podejmowali działania profilaktyczne związane  z zachowaniem bezpieczeństwa wśród uczniów szkoły podstawowej, poprzez prowadzenie specjalnych zajęć.

Zestawy tematyczne poszczególnych zajęć, realizowane za pomocą takich narzędzi jak; 10-40 minutowy film (rysunkowy lub z aktorami) oraz materiały edukacyjne (testy, łamigłówki, krzyżówki, piosenki, gry i zabawy) utrwaliły i potwierdziły wiedzę dzieci w szeroko pojmowanych kwestiach bezpieczeństwa.

Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymywali od ambasadorów bezpieczeństwa dyplomy i ,,bezpieczne gadżety’’ lub drobne pomoce dydaktyczne.

Szkoła wzbogaciła się o kopie filmów wykorzystywanych na zajęciach.

Z uwagi na to, że zajęcia prowadzone były wśród dzieci ZSO Nr 1 w Kroczewie przez ich starszych kolegów (niekonwencjonalnie) cieszyły się dużą atrakcyjnością wśród  odbiorców.

Uczniowie gimnazjum - uczestnicy projektu - pogłębili swoją wiedzę merytoryczną dot. bezpiecznych zachowań, zdobyli też szereg umiejętności pedagogicznych i technicznych, co z pewnością wpłynęło na zwiększenie poczucia przez nich własnej wartości i wiary we własne możliwości.

Ambasadorami bezpieczeństwa w ZSO nr 1 w Kroczewie zostali:

  1. Arkadiusz Kilian

  2. Norbert Milczarek

  3. Adam Roguski

  4. Małgorzata Suchodolska

  5. Kamil Jakubiak

  6. Dawid Wysocki

  7. Bartłomiej Koperski

  8. Łukasz Przybylski    

                                     Gratulujemy!

Specjalne podziękowanie składamy Pani Beacie Staniszewskiej za patronat nad projektem oraz Pani Małgorzacie Oszczyk – Radnej Rady Gminy Załuski za zainicjowanie tego typu działań na terenie Naszej Gminy.

                                                                                                        Urszula Drzewaszewska

                                                                                                      Dyrektor ZSO w Kroczewie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

w czwartki od 7:45 do 18:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 14.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest w dni robocze w godzinach 7:45 - 15:45. W czwartki urząd czynny do godz. 18:00|Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pok nr 21, I piętro.|Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski z programów 300+ oraz 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 106|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|