wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo słońce1 maki motyl2017 ilovezaluski Slideshow-img Slideshow-img2 kwiaty lato motyl2 czereśnie1 kwiaty.jesień.2018 żurawie załuski
 
 
 
 

Drukuj Ferie w ZSO Kroczewo

2013-02-08 14:57:42

Program ferii w Zespole Szkół Nr 1 w Kroczewie został przygotowany z uwzględnieniem oczekiwań uczniów, którzy nie wyjeżdżają na zorganizowane formy wypoczynku zimowego i oczekują możliwości bezpłatnych, ciekawych, urozmaiconych sposobów spędzenia czasu wolnego.

 
 
 
 

Dla wielu uczniów ferie są czasem zmarnowanym.  Głównie ze względów finansowych nie mają oni możliwości skorzystania ze zorganizowanej formy wypoczynku. Dlatego większość z dzieci zmuszona jest do pozostawania w domu oraz biernego spędzania czasu przed telewizorem.

W tym roku dzięki zaangażowaniu pani Dyrektor U. Drzewaszewskiej, nauczycieli, p. E. Urbańskiej i p. A. Morawskie, p. Beaty Syżeń  oraz wsparciu finansowemu UG  w Załuskach uczniowie naszej szkoły bezpiecznie, ciekawie i aktywnie spędzili pierwszy tydzień ferii. Wszyscy zostali zapoznani z harmonogramem zajęć w czasie apelu, ponadto najważniejsze informacje były prezentowane na stronie internetowej szkoły. Każdego dnia na dzieci czekały nowe atrakcje.

            Zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii: 28.01 – 01. 02. 2013 r. w godz. 9:00 -13:00. Codziennie czekał na dzieci posiłek: bezpłatny dla każdego uczestnika w postaci szklanki gorącej herbaty i kanapek, dodatkowo każdego dnia soczek, jabłko, jogurt lub mandarynki.

W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach ‘MASA SOLNA’, obejrzeli film: „Magiczne drzewo” ,uczestniczyli w zajęciach komputerowych . Kolejnego  dnia dzieci  kontynuowały zajęcia „MASA SOLNA” – pomalowały swoje prace, wykonały rysunki na konkurs plastyczny: NIE BO NIE DLA ALKOHOLU, obejrzały film: „Alvin i wiewiórki 2”. W środę dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach kulinarnych: same zrobiły sałatkę kebabową, sałatkę owocową oraz ciasteczka, które następnie własnoręcznie pięknie  ozdobiły i zapakowały. Obejrzeliśmy również  film „Królewna Śnieżka” W czwartek odbyły się zajęcia DECOUPAGE, obejrzeliśmy „FILM O PSZCZOŁACH”. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykazywali się umiejętnościami artystycznymi oraz inwencją twórczą. W piątek zmierzyli się w konkurencjach sportowych, grach planszowych i zabawach z komputerem.

Na zakończenie „ferii w szkole” opiekunowie zabrali swoich wychowanków na pizzę do pobliskiej kawiarni. Dzieci otrzymały również pyszne ciasteczka w prezencie. Każdy uczestnik odchodząc do domu zabrał ze sobą swoje prace, które będą mu przypominały o wspólnie spędzonych chwilach…

Tegoroczne ferie cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów szkoły w Kroczewie jak również absolwentów. Z dnia na dzień dzieci przybywało. W zajęciach  sportowych uczestniczyło codziennie około trzydziestu uczniów.

Zorganizowano mecze piłki siatkowej, halowej piłki nożnej, turniej tenisa stołowego oraz zajęcia ruchowe przy muzyce.

Nad bezpieczeństwem czuwali wyznaczeni nauczyciele oraz pracownicy obsługi. Na bieżąco prowadzona była dokumentacja zajęć. Nie zanotowano żadnego zdarzenia wymagającego interwencji medycznej. Uczestnicy ferii w szkole – uczniowie i absolwenci, zachowywali się grzecznie i kulturalnie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

w czwartki od 7:45 do 18:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 14.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest w dni robocze w godzinach 7:45 - 15:45. W czwartki urząd czynny do godz. 18:00|Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pok nr 21, I piętro.|Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski z programów 300+ oraz 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 106|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|