wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
łąka kwiaty gimbus Slide stróżewo 2016 Slideshow-img FT2014 pałac Zdunowo Slideshow-img2 ilovezaluski wójt1 bocian parkkroczewo łąka2017 piknik2017
 
 
 
 

Drukuj Festiwal Truskawki 2017 za nami...

2017-06-05 09:22:49

Gmina Załuski już po raz siódmy organizowała imprezę plenerową pn. „Festiwal Truskawki ”, która odbyła się 24 czerwca 2017 r. na boisku sportowym w Karolinowie. Podobnie jak w poprzednich latach swoim wyjątkowym charakterem impreza miała za zadanie promować gminę Załuski w regionie.

 
 
 
 

„Czerwone złoto”, jak mawia o truskawca wieloletni włodarz tego terenu, wójt Romuald Woźniak, jest bowiem naszym produktem regionalnym, a gminna impreza plenerowa, poza reklamą gminy i swoją funkcją marketingową, ma też przede wszystkim integrować lokalne społeczeństwo. Z każdym rokiem frekwencja świadczy o tym, że udaje się to w pełni.  W sobotę po raz kolejny, pomimo nawału obowiązków związanych z trwającym jeszcze sezonem truskawkowym, kilkutysięczny tłum bawił się doskonale.

Na tegorocznym Festiwalu, jak zawsze, nie zabrakło znamienitych gości. Byli m.in.:Jan Maria Jackowski - senator RP Artur Standowicz - wicewojewoda mazowiecki, Paweł Obermeyer - radny sejmiku województwa mazowieckiego i jednocześnie przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika, Radosław Rybicki - Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Józef Kaliński z Delegatury UMWM w Ciechanowie. Swoją obecnością Festiwal zaszczycili też: Andrzej Stolpa - Starosta Powiatu Płońskiego, wójtowie kilku sąsiednich gmin, Paweł Jakubowski - Komendant PSP w Płońsku, przedstawiciele urzędów i instytucji lokalnych, sponsorzy, organizatorzy, ale przede wszystkim nie zabrakło samych mieszkańców, którzy od lat chętnie spotykają się i wspólnie bawią na tej imprezie, traktowanej już jako rodzinne święto. Uprzyjemniają im tę zabawę występy artystyczne, stoiska gastronomiczne, miasteczko dla dzieci, konkursy, zabawy oraz moc innych atrakcji z truskawką w tle.

Organizatorzy tradycyjnie zapewnili: występy artystyczne, stoiska z rękodziełem oraz produktami regionalnymi, stoiska firm i instytucji, dmuchane zabawki dla dzieci, konkursy. Była też możliwość skosztowania smakołyków kuchni regionalnej przy stoiskach Stowarzyszenia Kobiet „Karolina” z Karolinowa, Stowarzyszenia Kobiet Gminy Załuski, Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach, Towarzystwa Przyjaciół Załusk. Przy stoisku urzędu gminy i na całym obiekcie skosztować można było truskawek. Kolportowane były też materiały promocyjne.

Cały czas działo się też wiele na scenie. Najpierw występowali uczniowie z lokalnych szkół, którzy swoją naturalnością i wdziękiem zasłużyli na miano prawdziwych gwiazd imprezy. Był też koncert akordeonowy, kabaret Kopydłowo i koncert dla nieco starszych w wykonaniu duetu Romuald Spychalski i Anna Jurczyńska. Gwiazdą siódmego Festiwalu był natomiast Marcin Siegieńczuk, były wokalista zespołu Toples. Uwieńczeniem całości był tradycyjnie pokaz sztucznych ogni.

Koncerty poprzedziły wystąpienia gospodarza terenu, zaproszonych gości oraz rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród, a także uhonorowanie 10. osób z terenu gminy odznaczeniami „Zasłużony dla Rolnictwa”. Osoby uhonorowane to:

1.            Stefanowska Urszula

2.            Beata Pierścińska

3.            Józef Lewandowski

4.            Marzena Maik

5.            Witold Zieliński

6.            Ewa Dylewska

7.            Kantorowski Ryszard

8.            Longin Gilewski

9.            Małgorzata Szymankiewicz

10.          Janusz Ruciński.

Władze Gminy Załuski składają serdeczne podziękowania przede wszystkim mieszkańcom i wszystkim uczestnikom tegorocznego Festiwalu i zapraszają za rok. Szczególne podziękowania  dla policjantów z Załusk i Płońska, uczniów i opiekunów oraz dyrektorów szkół z terenu gminy Załuski.

Składamy też podziękowania dla wszystkich wymienionych niżej sponsorów tegorocznego Festiwalu Truskawki 2017:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PPHU AGROPOL Bogdan Piotrowski

Boryna Krzysztof i Elżbieta Borzęccy

Zakład Remontowo Budowlany Ryszard Łachacz

Rollbud Jan Woźniak

H&M Trans Hubert Kalman, Marcin Stasiak

Biuro Ochrony Zakpol

Budek Anna Złotopolice

Spectra Lighting Sp. z o.o.

Urbański Przemysław i Iwona

Bogdan Ostrowski

Sklep papierniczy Annmark Płońsk

Sklep sportowy AGGsport Płońsk

Nagrobki Adam Grzybowski      

Darimex Dariusz Pająk

Kadimex S.A.

Avit Adam Rytel

Firma Handlowo Usługowa Maltrans Zbigniew Maliński

ABA Adam Bugajewski

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Patronat honorowy na imprezą: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki,

 

Patronat medialny: Płońsk w Sieci oraz Katolickie Radio Diecezji Płockiej

 
 
 
 
 
 
 
 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

 
 
 
 
Nr telefonów centrali głównej:

+48 23 66 19 013
+48 23 66 19 120
+48 23 66 19 107

+48 23 66 19 146
+48 23 66 19 096
+48 23 66 19 289

 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2017 r. można składać wnioski z programu 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 108|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od pon. do piąt. w godz. 10:00 - 18:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski|Urząd Gminy Załuski informuje o zmianie rachunku bankowego, na który należy wpłacać zobowiązania pieniężne z tytułu podatków: Bank Spółdzielczy w Załuskach Nr 60 8241 0009 2001 0000 0390 0023|