wybierz język:
 
 
 
 
 
 
 
 
parkkroczewo ilovezaluski załuski sikorka zima2018 zima2
 
 
 
 

Drukuj NADANIE IMIENIA SZKOLE PODSTAWOWEJ W KAMIENICY

2012-11-07 08:25:42

Patron - to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje, wprowadza uczniów w świat wartości. W czasach, kiedy notujemy upadek autorytetów, wybór patrona to trudne zadanie.

 
 
 
 
 
 
 
 

Szkoła podstawowa w Kamienicy wybrała na patrona ks. Jana Twardowskiego, a w dniu 6 listopada 2012 r. odbyła się uroczystość nadania imienia połączone z 45-leciem istnienia szkoły.

 
 
 
 

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym mszą św., którą celebrował ksiądz Infułat Aleksander Pasternakiewicz. W swojej homilii cytował wiersze ks. Jana Twardowskiego oraz mówił, że to wielki zaszczyt a zarazem odpowiedzialność dla całej społeczności szkolnej przyjmującej imię tak znanego i wybitnego polskiego poety.

Po homilii nastąpił akt nadania szkole ks. Jana Twardowskiego. Organem właściwym do podjęcia decyzji o nadaniu szkole imienia była Rada Gminy Załuski. Uchwałę odczytał i przekazał na ręce Dyrektor szkoły pan Adam Gorzkowski – Przewodniczący Rady Gminy Załuski. Następnie sztandar został poświęcony. Kolejno rodzice przekazali sztandar wójtowi gminy Załuski panu Romualdowi Woźniakowi, następnie dyrektor szkoły pani Joannie Wiśniewskiej, następnie dyrektor przekazała sztandar uczniom. Po przekazaniu Uczniowie dokonali prezentacji sztandaru.

Po zakończeniu mszy świętej ksiądz proboszcz parafii Kamienica Jan Pikulski zaprosił do wysłuchania koncertu w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Filharmonii i scen warszawskich: Joanny Zaniewicz, Małgorzaty Piszek, Bogdana Kuźmiuk, Tadeusza Melona, oraz uczniów szkoły podstawowej imienia ks. Jana Twardowskiego w Kamienicy: Weroniki Walczak, Małgorzaty Grzelak, Łukasza Walczak. Scenariusz koncertu przygotował Ryszard Nowaczewski.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole w Kamienicy. Tu zgromadzeni obejrzeli występy artystyczne w wykonaniu uczniów. Następnie głos zabrał wójt, który wręczył podziękowanie i dyplom gratulacyjny dla pani dyrektor, rady rodziców, rady pedagogicznej oraz dla wszystkich uczniów. Przemowę wygłosił też Józef Szypulski – starszy wizytator Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Delegatury w Ciechanowie. W imieniu starosty powiatu płońskiego głos zabrała pani Anna Goliasz – kierownik oddziału promocji. Na koniec uroczystości odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Urząd Gminy Załuski
Załuski 67
09-142 Załuski

NIP: 567-14-67-294

Gmina Załuski

NIP: 567-178-34-57

Czas pracy urzędu:

od pon. do piąt.
od godz. 7.45 do 15.45

w czwartki od 7:45 do 18:00

 
 
 
 
 

© Copyright zaluski.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie: Avero we współpracy z  Software & Service

 
 
 
 
Wójt Gminy Załuski - Kamil Koprowski przyjmuje interesantów w każdy czwartek w godz. 14.00 - 18:00 w Urzędzie Gminy Załuski w pokoju nr 21|Urząd Gminy Załuski czynny jest w dni robocze w godzinach 7:45 - 15:45. W czwartki urząd czynny do godz. 18:00|Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców gminy Załuski są udzielane w każdy czwartek w godz. 16:00-17:30 w Urzędzie gminy Załuski, pok nr 21, I piętro.|Informujemy Państwa, że od 1 sierpnia 2018 r. można składać wnioski z programów 300+ oraz 500+ w Urzędzie Gminy Załuski. Więcej informacji pod nr tel. 23 661 90 13 wew. 106|Informujemy dzieci i młodzież z terenu gminy Załuski, że czynna jest świetlica środowiskowa w miejscowości Załuski 77 (budynek obok Policji). Zapraszamy od poniedziałku do piątku. w godz. 10:00 - 17:00|Zapraszamy na fanpage Urzędu Gminy Załuski na fecebooku. Adres: https://facebook.com/ugzaluski Informujemy, że z dniem 16.10.2017 r. zmienił się administrator gminnego facebooka.|